KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr/kopparstick 10234329
*
nr 1023 4329
Gravyr/kopparstick
2 st, motivet: 37x31 51x37
Kondition: slitage, fläckar
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2016
kl 20:32:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 14:21:22
1
350 kr
3/3 22:24:54
2
500 kr
5/3 12:43:46
3
500 kr
5/3 12:43:46
2
500 kr (Budbetjänt)
5/3 12:43:57
3
600 kr
7/3 16:39:33
4
800 kr
7/3 19:22:47
5
1.100 kr
7/3 20:27:28
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyr kopparstick
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:07
-
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:07
-
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:18
-
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:14
-
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:15
*
Gravyr/kopparstick
Kondition: slitage, fläckar
Läs om budbetjänten
nr 1023 4329
Gravyr/kopparstick
2 st, motivet: 37x31 51x37
Kondition: slitage, fläckar
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/3 14:21:22 | 1 | 350 kr |
| 3/3 22:24:54 | 2 | 500 kr |
| 5/3 12:43:46 | 3 | 500 kr |
| 5/3 12:43:46 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 5/3 12:43:57 | 3 | 600 kr |
| 7/3 16:39:33 | 4 | 800 kr |
| 7/3 19:22:47 | 5 | 1.100 kr |
| 7/3 20:27:28 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyr kopparstick
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:07 -
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:07 -
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:18 -
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:14 -
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:15



